Też tak masz, że Twoi bliscy znajomi i osoby z rodziny mówią Ci NIE jak z wypiekami na twarzy mówisz im o nowych możliwościach zarabiania, które poznałeś?

Dlaczego Twoi znajomi nie chcą dołączyć do Twojego biznesu MLM?

Jestem pewien, że mogłeś już przez to przechodzić.
Mam nadzieję, że to Cię jednak nie zniechęciło i namąciło Ci w głowie, na tyle by zrezygnować ze swoich marzeń.

Warto zrozumieć ten mechanizm.
Łatwiej będzie Ci się przed tym bronić i dalej robić swoje ?

Dzieje się tak dlatego, że

Zwykle dołączamy do programu partnerskiego lub biznesu w modelu MLM –  NIE, jako wytrawny AS Przedsiębiorczości, tylko jako ktoś, kto nie ma zupełnie doświadczenia biznesowego.

To powoduje, że w swoim bezpośrednim otoczeniu nie jesteśmy postrzegani, jako osoby, które realnie mogą komuś innemu pomóc zarabiać.
O ile nas cenią za….
Na przykład świetny gust modowy, rewelacyjne ciasta na różne okazje, pomocnego fachowca, który pomoże jak mamy jakiś problem w domu, kogoś kto się zna na samochodach i z każdą usterką można iść jak w dym…
To niestety

Nie widzą w Nas osoby, która w ich oczach ma NIEZBĘDNY AUTORYTET, by móc im coś konkretnego podpowiedzieć w kwestii finansów i zarabiania większych pieniędzy.

Są oczywiście – jak to w życiu – wyjątki od tej reguły ale to tylko wyjątki.
Dlatego, zwykle odpowiedź naszych znajomych, na których w sposób naturalny liczymy i znając już możliwości, jakie daje biznes do którego dołączyliśmy – widzimy w nich niesamowity potencjał – ich odpowiedź brzmi: NIE.
Sam pamiętam, jak to było gdy zaczynałem swoją przygodę z MLM.

W głowie mi się nie mieściło – jak ONI mogą nie widzieć tego potencjału i możliwości, które ja bez żadnego problemu dostrzegłem.

Prawda jest taka, że dla wielu osób – kilka takich „idących w pięty” odmów i dudniące w uszach NIE, tak bardzo wpływa na postrzeganie siebie i tych możliwości, że rezygnują ze swoich marzeń, tłumacząc sobie, że „rzeczywiście się pewnie nie nadają do tego” i to pewnie znajomi mają rację.

Warto rozumieć ten mechanizm – łatwiej wtedy z nim walczyć, przyjmując po prostu takie reakcje znajomych, za coś zupełnie normalnego i racjonalnego.

Nie można brać tego bezpośrednio do siebie.
Bo absolutnie to nie oznacza, że TY się nie nadajesz do biznesu.
To tylko oznacza, że ONI i ICH sposób postrzegania Ciebie na dzień dzisiejszy jest inny, bo utrwalony przez ostatnie 5, 10 czy 20 lat i trudno się temu dziwić.

Natomiast Ty masz pełne prawo CHCIEĆ i OCZEKIWAĆ zmiany w swoim życiu.

Masz prawo do realizowania swoich marzeń i celów, niekoniecznie w sposób, który IM będzie odpowiadał i będzie zgodny z ich oczekiwaniami wobec Ciebie.

To TY decydujesz o SWOIM życiu.

Cieszę się, że jesteś 🙂 Skomentujesz?