Skąd pobrać darmowe zdjęcia do wykorzystania na blogu lub wpisie na Facebooku? 
To wbrew pozorom całkiem zasadne pytanie, bowiem to najprostsze rozwiązanie, a więc odpalenie wujka Google i otwarcie zakładki GRAFIKI, wcale tak do końca nie rozwiązuje sprawy, a wręcz może nas wpędzić w kłopoty.

Większość bowiem zdjęć, które pokaże Ci Google, niestety nie będzie dawała Ci prawa do ich umieszczenia i wykorzystania na swoim blogu czy Facebooku. Żeby to sprawdzić – a warto to robić – wystarczy wejść w zakładkę Narzędzia i tam wybrać opcję “Do ponownego wykorzystania z modyfikacją”. I teraz dopiero możesz spać spokojnie jeśli pobierzesz i wykorzystasz taką grafikę.

 

Okazuje się jednak, że te zasoby są mocno okrojone i często bardzo trudno tam znaleźć coś oryginalnego, ciekawego i pasującego do naszego wpisu.

I tu z pomocą przychodzą darmowe banki zdjęć i grafiki. To świetne rozwiązanie i jestem pewien, że w 99% zdjęcia, które tam znajdziesz w pełni zaspokoją Twoje oczekiwania i nie będziesz musiał się martwić prawami własności, jeśli chodzi o ich rozpowszechnianie.

Gdzie więc szukać i skąd pobrać takie darmowe zdjęcia do wykorzystania na blogu czy wpisie na Facebooku?

To na co zawsze musisz zwrócić uwagę, to licencja, na jakiej są rozpowszechniane zdjęcia. Bezpieczna dla Ciebie jest tak zwana licencja CC0 – czyli Creative Commons Zero. To oznacza, że możesz takie zdjęcia wykorzystać w dowolnym celu i dowolnie je modyfikować.

Oto kilka przydatnych portali gdzie pobierzesz zupełnie za darmo bardzo atrakcyjne, wysokiej jakości zdjęcia do swoich wpisów:

Udanych połowów świetnych zdjęć 😉

 

 

Zostawisz komentarz?